Nowy numer 22/2023 Archiwum

Religia i duchowość w formie audio

Religia i duchowość w formie audio

Pęd życia, zwłaszcza w okresie przedwigilijnym potrafi zmęczyć każdego zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Warto zatem w chwilach jazdy komunikacją miejską, spaceru, czy porządkowania domu sięgnąć po audiobooki o tematyce religijnej i duchowej.

Pozwalają one na „wyłączenie się” od problemów dnia codziennego oraz refleksję, co pozwala na uzyskanie spokoju ducha. Dla chętnych przygotowaliśmy kilka pozycji, z którymi można się zapoznać za pośrednictwem platformy Storytel.

„Potęga relacji z Bogiem” – Sten Nilsson

Według Stena Nilssona wszyscy chrześcijanie powinni przede wszystkim polegać na Bożej łasce i prawdach znajdujących się w Nowym i Starym Testamencie. Nie wystarczy bowiem liczenie wyłącznie na własne doświadczenia, lecz należy opierać się również na tych boskich – trzeba stworzyć ludzkie przymierze jednostek silnie zakorzenionych w wierze w Niego.

„Psalmy – Stary Testament” – Biblia 1000-lecia Pallottinum

Za pomocą Psalmów wierni Bogu są w stanie wyznać Mu swoją bezgraniczną miłość, wstydliwe grzechy i wyrażenie chęci poprawy w Jego oczach. Dla jednych są jedyną formą osobistej pokuty, dla innych – krzepiącym sposobem na podziękowanie za dar życia. Ich uniwersalna wymowa pozwala na to, aby każdy człowiek mógł znaleźć w nich coś dla siebie.

„Bóg jest ekstremalnie dobry – The best of 2014” – Henryk Wieja, Marcin Zieliński i inni

Jest to zbiór wykładów wygłaszanych przez różne osoby związane z religią chrześcijańską i instytucją Kościoła, których głównym motywem jest inspirowanie ludzi, aby ci na nowo zrewidowali swoje podejście do życia. W tym celu pomoże im odnowienie relacji z Bogiem i wspólne budowanie z Nim drogi ku wiecznemu zbawieniu.

„Biblia opowiedziana” – Max Lucado (red.)

Każdy człowiek w indywidualny dla siebie sposób traktuje Biblię i treści tam zawarte. Projekt „Biblia opowiedziana” miał za zadanie zebrać cytaty, które według autorów najcelniej uzmysławiają to, czym jest religia, Jezus Chrystus i modlitwa. Jest to świetny wstęp dla osób, które chcą poznać istotę Boga, lecz nie chcą lub nie mają możliwości zapoznać się z całym Starym Testamentem.

„Seria Opowiastki familijne” – Beata Andrzejczuk

„Opowiastki familijne” Beaty Andrzejczuk są serią krótkich opowieści traktujących o pielęgnowaniu wewnętrznego ducha i niesieniu pomocy bliźnim. W zależności od historii mamy do czynienia z problematycznymi rodzicami, brakiem akceptacji, radzeniem sobie z trudnościami losu itd. Wszystkie opisane są w krzepiący sposób uzmysławiający odbiorcy, że miłość i serdeczność mimo wszystko jest wokół nas.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast