Nowy numer 47/2020 Archiwum

Abp Ryś do samotnych matek: Patrzcie na Boga, który Was kocha

- Dostałem ostatnio pod choinkę 100 małych rysi, dlatego 50 przywiozłem tutaj. Dzięki temu będę stale tu obecny, i to razy 50 - mówił metropolita łódzki w Domu Samotnej Matki.

Abp Grzegorz Ryś do samotnych matek: Patrzcie na Boga, który jest Osobą was kochającą, a nie patrzcie na Boga tylko jako na kogoś, kto wam daje przepisy. Oto właśnie cała mądrość Świąt Bożego Narodzenia!

Co roku w Uroczystość Bożego Narodzenia metropolita łódzki udaje się z wizytą do łódzkiego Domu Samotnej Matki, aby tam spotkać się mamami i celebrować dla nich i ich pociech Mszę świętą.

W krótkim słowie skierowanym do mam zgromadzonych w domowej kaplicy łódzki pasterz zwrócił uwagę na to, że - wiara to nie tylko prawo, to nie tylko przepisy, ale wiara to jest spotkanie z Bogiem, który stał się człowiekiem. Wiara jest Osobą. To wszystko zmienia! (…) To, co człowiek zrobi dla osoby, jest w ogóle nie porównywalne z tym, co zrobi, żeby zachować prawo! Co innego jest przekroczyć przepis, a co innego jest zranić osobę, zwłaszcza taką którą kochacie, i która was kocha. – tłumaczył kaznodzieja.

Przed błogosławieństwem ksiądz arcybiskup najmłodszym mieszkańcom Domu Samotnej Matki przekazał prezent w postaci pluszowych maskotek w kształcie rysia. – dostałem ostatnio pod choinkę 100 małych rysi, dlatego 50 przywiozłem tutaj. Dzięki temu będę stale tu obecny i to razy 50. – mówił z uśmiechem abp Grzegorz.

Dom Samotnej Matki działający dziś przy Centrum Służby Rodzenie w Łodzi, istnieje od grudnia 1991 roku. Przez 25 lat istnienia DSM, schronienie w nim znalazły 1234 mamy, które zgłosiły się po pomoc, będąc w stanie błogosławionym lub też z maleńkim dzieckiem, nie mając gdzie się podziać. Siostry Antonianki, które posługują kobietom, pomagały w tym czasie w wychowaniu 2561 dzieci, które wraz z matkami mieszkały w Domach prowadzonych przez Siostry. To dzięki ofiarnej posłudze zgromadzenia zakonnego, założonego przed laty w Łodzi przez bł. Anastazego Pankiewicza, męczennika II Wojny Światowej, łódzkie matki potrzebujące pomocy, otrzymują pomoc, wskazówki jak żyć, ale przede wszystkim serce i namiastkę domu rodzinnego.

Abp Ryś na Boże Narodzenie w Domu Samotnej Matki I Łódź 2019
Archidiecezja Łódzka
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama