Nowy numer 43/2020 Archiwum

Trener piłkarskiej reprezentacji Portugalii zainaugurował “wioskę” świąteczną

Trener piłkarskiej reprezentacji Portugalii Fernando Santos zainaugurował w miejscowości Garfe, na północy kraju, bożonarodzeniową “wioskę”. Składa się ona z licznych szopek wykonanych przez mieszkańców archidiecezji Bragi. Z informacji organizatorów wydarzenia wynika, że łącznie na terenie “wioski” znajduje się ponad 200 dużych świątecznych żłóbków, przedstawiających sceny z narodzin Jezusa Chrystusa.

Do 5 stycznia w Garfe będzie można zobaczyć także ponad 2600 miniaturowych wersji szopki betlejemskiej, która jest bardzo powszechnym rekwizytem w portugalskich domach w okresie świątecznym. Prezentacja żłóbków w tej portugalskiej miejscowości odbywa się już po raz osiemnasty.

Trener aktualnego mistrza Europy w piłce nożnej wielokrotnie bierze udział w wydarzeniach religijnych, a także sam prowadzi sesje ewangelizacyjne. W przeszłości Fernando Santos pomagał m.in. w prowadzeniu kursów przedmałżeńskich. W licznych wywiadach szkoleniowiec przyznaje, że po latach oddalenia się od Kościoła powrócił do zaangażowania w jego misję. Przełomem było zwolnienie go w 1994 r. z posady trenera pierwszoligowej drużyny Estoril Praia. Selekcjoner Portugalii przyznaje, że każdy dzień rozpoczyna od modlitwy i czytania Pisma Świętego.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama