Nowy numer 22/2023 Archiwum

Jak wybrać firmę do regeneracji turbosprężarki?

Każdego miesiąca w Polsce do naprawy trafia około 20 tysięcy turbosprężarek.

Każdy, kto posiada samochód wyposażony w turbodoładowanie, prędzej czy później będzie musiał odwiedzić serwis w celu naprawy turbosprężarki. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jak wybrać firmę do regeneracji turbosprężarki. 

Awarie turbosprężarek w liczbach 

Regeneracja turbosprężarek to usługa, która bardzo często świadczona jest przez rozmaite salony samochodowe. Ilość naprawianych w ciągu roku turbosprężarek może zrobić wrażenie. Warto wiedzieć, że turbosprężarki niezwykle rzadko psują się bez powodu. Bardzo mała ilość awarii oraz usterek uwarunkowana jest wadami fabrycznymi lub zużyciem eksploatacyjnym. W większości przypadków regeneracja turbosprężarek jest potrzebna wtedy, gdy dojdzie do innych usterek - sama jej wymiana nie rozwiąże powstałego problemu. 

Jeśli zależy nam na tym, aby turbosprężarka służyła przez jak najdłuższy okres czasu, konieczne jest przestrzeganie kilku istotnych zasad. Najważniejsza z nich to regularna wymiana olejów i stosowanie środków smarnych. Nie bez znaczenia jest także stosowanie filtrów wysokiej jakości. Im rzadziej będziemy wymieniać olej, tym większe jest prawdopodobieństwo, że nasza turbosprężarka przestanie nam służyć w odpowiedni sposób. 

Ceny turbosprężarek oscylują zazwyczaj od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Z kolei regeneracja turbosprężarek zależy od ich rodzaju. Przykładowe ceny za regenerację są następujące:

  • regeneracja turbosprężarek bez zmiennej geometrii - cena około 700-900 złotych,
  • regeneracja turbosprężarek ze zmienną geometrią - 1500 złotych wzwyż. 

W ostatnim czasie coraz częściej z firmami zajmującymi się regeneracją turbosprężarek konkurują przedsiębiorstwa, które importują z Azji tanie zamienniki oryginalnych turbosprężarek. Jakość tych części jest bardzo różna. Niektóre mogą być bardzo dobre, inne z kolei psują się bardzo często lub nie działają od samego początku. 

Jak znaleźć dobrą firmę oferującą regenerację turbosprężarki?

Mimo tego, iż w naszym kraju działa całkiem sporo firm oferujących regenerację turbosprężarek, to znalezienie fachowców, którzy wszystkie zlecone im zadania wykonają w sposób w pełni profesjonalny, nie jest wbrew pozorom tak łatwo. Najlepszym rozwiązaniem jest znaleźć taki warsztat, który zaoferuje nam usługi w kompleksowym wymiarze - zarówno zdiagnozuje usterkę, wymontuje oraz naprawi turbosprężarkę oraz ponownie ją zamontuje. 

Specjalista dobrego serwisu podczas rozbierania uszkodzonej turbosprężarki z pewnością od razu zauważy, jaka była przyczyna awarii. Dzięki śladom da się na przykład określić, czy problem był spowodowany brakiem smarowania, zanieczyszczeń w oleju, nadmiernymi obrotami czy może też coś dostało się do łopatki sprężarki. Warto wiedzieć, że jeżeli uszkodzona część zostanie naprawiona, jednak osoba naprawiająca nie sprawdzi, co ją uszkodziło oraz nie usunie przyczyn takiej awarii, to wysoce prawdopodobne jest, iż taka awaria powtórzy się w niedalekiej przyszłości. 

Jedną z firm o bardzo wysokiej pozycji w tej branży jest Turbokrymar.pl. Specjaliści zatrudniani przez to przedsiębiorstwo mają szeroką wiedzę motoryzacyjną. Firma ta oferuje kompleksowe usługi z zakresu regeneracji turbosprężarek oraz filtrów DPF. Specjaliści Turbokrymar podkreślają, iż wszelkich napraw dokonują bez wyrządzania szkód dla środowiska naturalnego zgodnie z technologią szwajcarskiej firmy FFSolution, która przywraca turbosprężarkom sprawność przy użyciu wody oraz przebadanych wcześniej płynów. 

Artykuł sponsorowany

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast