Nowy numer 42/2020 Archiwum

Jarosław Gowin: W sprawie ustawy antyaborcyjnej polityk musi kierować się odpowiedzialnością

W sprawie ustawy antyaborcyjnej polityk musi kierować się odpowiedzialnością - powiedział na antenie Radia eM wicepremier Jarosław Gowin. Wyraził opinię, że zmiana obecnych przepisów może jeszcze bardziej pogorszyć sprawę w przyszłości.

Jarosław Gowin: W sprawie ustawy antyaborcyjnej polityk musi kierować się odpowiedzialnością
Radio eM

 

Szef Porozumienia podkreślił, że w jego partii są różne poglądy temat ewentualnej zmiany ustawy chroniącej życie poczęte. Chodzi o wciąż czekający na rozpatrzenie w Sejmie projekt obywatelski „Zatrzymaj aborcję”. Jarosław Gowin podkreślił, że on sam jest za tym, żeby z obowiązującej dziś ustawy usunąć przesłankę eugeniczną jako dopuszczającą aborcję. Jego zdaniem jednak w wyniku takiej zmiany może dojść w przyszłości do zwycięstwa w wyborach środowiska, które jeszcze bardziej zliberalizuje prawo. Dlatego, jak podkreślił wicepremier, polityk musi kierować się (w myśl podziału Maxa Webera) etyką odpowiedzialności, a nie tylko etyką przekonań.

Goszczący w „Rozmowie poranka” wicepremier i jednocześnie szef Porozumienia wyraził zadowolenie z podpisanej niedawno umowy koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy. Podkreślił znaczenie osiągniętego porozumienia programowego, zwracając uwagę na to, że przez ostatnie cztery lata rząd rozwijał największe w Unii Europejskiej programy wsparcia społecznego, a najbliższe cztery lata muszą być w znacznie większym stopniu poświęcone na „ładowanie akumulatorów rozwoju gospodarczego, tak, żeby można było kontynuować, a jeśli się da, to rozwijać programy społeczne”.

Inne audycje z cyklu "Rozmowa poranka" dostępne są na stronie Radia eM

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama