Nowy numer 48/2023 Archiwum

W najnowszym GN: Pan Jest blisko

Rozpoczynamy adwent. Przewodnikami w duchowych przygotowaniach na przyjęcie Jezusa będą w poszczególne niedziele Adwentu: prorok Izajasz, Jan Chrzciciel, Maryja i sługa Boży kard. Stefan Wyszyński.

Gość Niedzielny 48/2019
Gość Niedzielny

 

Cud Fultona Sheena [Franciszek Kucharczak w rozmowie z Bonnie L. Engstrom]

Rozmowa z matką chłopca cudownie ocalonego za wstawiennictwem kard. Fultona Sheena. Niebawem odbędzie się beatyfikacja tego amerykańskiego biskupa. Specjalnie dla „Gościa” Bonnie L. Engstrom, matka chłopca, opowiada, że od samego początku wraz z mężem prosiła abp. Fultona o opiekę nad ich dzieckiem. Kiedy przez 61 minut trwała reanimacja małego Jamesa modlili się do Fultona Sheena. Dziś chłopiec ma 9 lat i jest w pełni zdrowym dzieckiem.

 

Nasz człowiek w Neapolu [Jakub Jałowiczor]

Ksiądz Dolindo Ruotolo, znany między innymi dzięki modlitwie „Jezu, Ty się tym zajmij”, był neapolitańczykiem z krwi i kości. Przed jego grobem codziennie modlą się Polacy. „Gość Niedzielny” wyjaśnia fenomen popularności księdza Dolindo w Polsce, choć ta postać w jego rodzinnych stronach nie jest do końca znana.

 

Powołanie jak z nut [Agata Puścikowska]

Miała być rolniczką. Została siostrą zakonną. W dodatku, choć nie ma wykształcenia muzycznego, koncertuje i nagrywa płyty. Siostra Julita Zawadzka od blisko dwudziestu lat jest w Zgromadzeniu Misjonarek Świętej Rodziny. Opowiada o swoim powołaniu i drodze do realizacji pasji, jaką jest śpiewanie.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy