Nowy numer 44/2020 Archiwum

"Czasami nie warto o pewne rzeczy kruszyć kopii"

Czasami nie warto o pewne rzeczy kruszyć kopii, czasami warto odstąpić i dać sobie czas - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" odpowiadając na pytanie o to, że grupa wicepremiera Jarosława Gowina zablokowała likwidację limitu tzw. 30-krotności składek do ZUS.

"Są rzeczy najważniejsze, ważne i mniej ważne. Ta sprawa należy do tej ostatniej kategorii. Czasami nie warto o pewne rzeczy kruszyć kopii, czasami warto odstąpić i dać sobie czas. Mimo że nadal uważam, iż ta sytuacja z limitem 30-krotności nie jest dobra. Powoduje, że bogaci w mniejszym stopniu niż biedniejsi dokładają się do systemu emerytalnego" - powiedział szef rządu w wydaniu tygodnika, które ukazało się w poniedziałek.

"Ci, którzy zarabiają 3-4 tys., odprowadzają składki przez cały rok. Ci którzy zarabiają miesięcznie 15-18 tys., odprowadzają je tylko do sierpnia-września. No, chyba zgodzimy się wszyscy, że coś tu jednak nie gra" - powiedział Morawiecki. "Dlatego zdecydowaliśmy się to szeroko i na spokojnie jeszcze przedyskutować" - dodał. 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama