Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ciągle słyszymy, jacy to źli i zacofani jesteśmy

Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Łk 21,13

Łk 21, 12-19

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa.

Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić.

A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».

Będzie to dla was sposobność  do składania świadectwa. Łk 21,13

Ewangelia z komentarzem. Ciągle słyszymy, jacy to źli i zacofani jesteśmy
Gość Niedzielny

Przyjdą prześladowania. A może już nadchodzą? Także u nas, w Europie i w Polsce? Na razie nie przelewa się u nas za Chrystusa krwi. Ale przed różne ludzkie trybunały już jesteśmy ciągani. Wciąż domagają się od nas, byśmy się tłumaczyli, dlaczego uważamy, że ktoś, kto umarł dwa tysiące lat temu, jest mądrzejszy niż dzisiejsi prorocy nowoczesności. I ciągle słyszymy, jacy to źli, nietolerancyjni i zacofani jesteśmy. Nie jest łatwo to znosić. Zwłaszcza gdy różne stawiane nam zarzuty są wzmocnione wymową naszych prawdziwych grzechów. Rodzi się wtedy pokusa, by się odciąć. By zademonstrować, że ja nie jestem taki, i też się obrazić na grzeszny Chrystusowy Kościół. To dziś nawet modne. Ale nasze ocalenie i życie wieczne jest nie w ucieczce, ale w wiernym trwaniu przy nauce Chrystusa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama