Nowy numer 14/2020 Archiwum

Katowice. Lekarze alarmują - otyłość powoli staje się epidemią XXI wieku

W Katowicach trwa 29. Konferencja European Childhood Obesity Group. Lekarze rozmawiają o otyłości - epidemii XXI wieku.

Rozmowy prowadzone są nie tylko o problemie, ale także i o leczeniu otyłości oraz profilaktyce. Obecnie w niektórych krajach cierpi na nią nawet jedna trzecia dzieci. Mówi Paweł Matusik, pediatra i endokrynolog w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach:

Główne przyczyny choroby to niska aktywność fizyczna wśród dzieci, niezdrowa dieta, zbyt wysokie ceny nieprzetworzonych produktów i zły przykład rodziców. Jak przekonać dzieci do zdrowej diety? Mówi Agnieszka Zachurzok, lekarz z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach:

Obecnie w niechlubnym rankingu przodują kraje basenu Morza Śródziemnego, m.in. Grecja, Włochy, Hiszpania, Portugalia czy Malta.

« 1 »

Polecamy

  • Anonim (konto usunięte)
    15.11.2019 18:01
    Pozbyć się telewizora. I problem z głowy.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane