GN 49/2019 Archiwum

Nędzne usługi Planned Parenthood

O organizacji dostającej pół miliarda dolarów rocznie, inspiracji dla pracowników przychodni aborcyjnych i skutkach filmu „Nieplanowane” mówi Abby Johnson.

Jakub Jałowiczor: Co sądziła Pani o aborcji, kiedy pracowała Pani w Planned Parenthood?

Abby Johnson: Podjęłam tę pracę, bo wydawało mi się, że realnie pomagam kobietom w podjęciu najlepszego dla ich dalszego życia wyboru. Kiedy byłam młodsza, nie uważałam, że aborcja jest dla kobiety dobrym rozwiązaniem, ale skoro prawo na nią zezwala, to musi być OK. Wychodziłam z założenia, że lepiej, aby była legalna niż w podziemiu. Byłam przekonana, że Planned Parenthood naprawdę chce zmniejszenia liczby niechcianych ciąż, a co za tym idzie – zmniejszenia liczby aborcji. I pewna, że dobrze robię. Broniłam tego i wierzyłam w swoją pracę. Byłam prawdziwym adwokatem „wyboru”. Kłóciłam się z ludźmi stojącymi po drugiej stronie ogrodzenia. Przekonywałam o prawie do aborcji każdego, kto chciał mnie słuchać. Wspinałam się po szczeblach kariery w Planned Parenthood. W 2008 r. przyznano mi tam nagrodę Pracownika Roku. To było moje życie. Kochałam swoje zajęcie i ludzi, którymi się zajmowałam.

Opowiada Pani w swoich wspomnieniach o pracownikach Planned Parenthood, którzy twierdzą, że w zasadzie są przeciwni aborcji, ale przeprowadzają ją, bo czasem nie ma lepszego wyjścia. Inni przekonują, że pozbycie się dziecka to błogosławieństwo. Jak to właściwie jest – pracownicy organizacji aborcyjnych żyją w rozdwojeniu jaźni czy po prostu mówią każdemu to, co chce on usłyszeć?

Dostępne jest 26% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Jakub Jałowiczor

Dziennikarz działu „Polska”

Absolwent nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Zaczynał w radiu „Kampus”. Współpracował m.in. z dziennikiem „Polska”, „Tygodnikiem Solidarność”, „Gazetą Polską”, „Gazetą Polską Codziennie”, „Niedzielą”, portalem Fronda.pl. Publikował też w „Rzeczpospolitej” i „Magazynie Fantastycznym” oraz przeprowadzał wywiady dla portalu wideo „Gazety Polskiej”. Autor książki „Rzecznicy”. Jego obszar specjalizacji to sprawy społeczno-polityczne, bezpieczeństwo, nie stroni od tematyki zagranicznej.
Kontakt:
jakub.jalowiczor@gosc.pl
Więcej artykułów Jakuba Jałowiczora

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji