Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nie można żyć dla siebie

Nigdy nie spotkała kobiety, która żałowała tego, że urodziła dziecko. Spotkała za to wiele kobiet, które przez całe życie cierpiały, ponieważ dokonały aborcji.

Włoszka Paola Bonzi była kobietą niezwykłą. Odeszła po cichu, tak, jak całe życie służyła ludziom. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kaplicy kliniki Mangiagalli w Mediolanie. Właśnie przy tej kaplicy 35 lat temu otworzyła pierwsze Centrum Pomocy Życiu. Działało ono w zakrystii, ponieważ w tamtym czasie we włoskich szpitalach nie można było prowadzić żadnych działań pro-life. Był to czas promowania aborcji, która została zalegalizowana w tym kraju w 1978 r., kilka miesięcy przed wyborem na papieża kard. Karola Wojtyły.

22 702 uratowanych

Paola Bonzi dostrzegła samotność i dramat kobiet „skazanych” na aborcję i postanowiła temu przeciwdziałać. Uratowała dokładnie 22 702 dzieci.

Dostępne jest 8% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL