Nowy numer 42/2020 Archiwum

W Katedrze Polowej WP czuwanie przy trumnie Kornela Morawieckiego

W piątek wieczorem w kondukcie żałobnym trumna Kornela Morawieckiego przeprowadzona została z Sejmu do Katedry Polowej Wojska Polskiego, gdzie zgromadzeni wezmą udział w czuwaniu. W sobotę w katedrze odprawiona zostanie msza pogrzebowa.

W czuwaniu przy trumnie ojca bierze udział premier Mateusz Morawiecki z rodziną. Do Katedry Polowej WP w kondukcie żałobnym przybyli także m.in. prezydent Andrzej Duda, marszałkowie Sejmu i Senatu, Elżbieta Witek i Stanisław Karczewski, ministrowie, parlamentarzyści, przedstawiciele grup zawodowych m.in. górników.

Msza pogrzebowa Kornela Morawieckiego odprawiona zostanie w sobotę w południe w Katedrze Polowej WP; następnie o godz. 15 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach będzie miała miejsce ceremonia pogrzebowa. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy.

Trumna z ciałem zmarłego w poniedziałek Kornela Morawieckiego, przykryta biało-czerwoną flagą, została w piątek wystawiona w Sali Kolumnowej Sejmu. Hołd zmarłemu oddali premier Morawiecki z rodziną, marszałkowie Sejmu i Senatu, prezes PiS Jarosław Kaczyński, ministrowie rządu, prezes TK Julia Przyłębska oraz szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska.

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca "Solidarności Walczącej", marszałek senior Sejmu VIII kadencji, zmarł w poniedziałek. Miał 78 lat.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama