Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kondukt żałobny z trumną Kornela Morawieckiego wyruszył sprzed Sejmu

Kondukt żałobny z trumną Kornela Morawieckiego wyruszył po godz. 19 sprzed pomnika Polskiego Państwa Podziemnego przy Sejmie. W kondukcie idą m.in. syn zmarłego premier Mateusz Morawiecki z rodziną i prezydent Andrzej Duda. Kondukt zmierza do Katedry Polowej Wojska Polskiego.

Obok premiera Morawieckiego z rodziną i prezydenta Dudy w kondukcie idą m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, ministrowie i parlamentarzyści.

Kondukt zmierza do Katedry Polowej WP przy ul. Długiej, gdzie - zgodnie z planem uroczystości - o godz. 20.30 ma rozpocząć się czuwanie.

Msza pogrzebowa Kornela Morawieckiego odbędzie się w sobotę w południe w Katedrze Polowej WP; następnie o godz. 15 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach będzie miała miejsce ceremonia pogrzebowa. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy.

Trumna z ciałem zmarłego w poniedziałek Kornela Morawieckiego, przykryta biało-czerwoną flagą, została w piątek wystawiona w Sali Kolumnowej Sejmu. Hołd zmarłemu oddali m.in. premier Morawiecki z rodziną, marszałkowie Sejmu i Senatu: Elżbieta Witek i Stanisław Karczewski, prezes PiS Jarosław Kaczyński, ministrowie, prezes TK Julia Przyłębska, szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska.

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca "Solidarności Walczącej", marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, zmarł w poniedziałek. Miał 78 lat.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama