Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pieczone jabłka

4 jabłka (jeden owoc na osobę + dodatkowe dla łasuchów) Czas przygotowania: 45 minut (z pieczeniem)

To przysmak, który nieodłącznie kojarzy mi się z jesienią. To świetny i efektowny deser, kiedy brakuje czasu na pieczenie ciasta. Jest łatwy w przygotowaniu i może być podawany w kilku wariantach. Składniki nadzienia można dowolnie zmieniać, zastępując je innymi, które lubimy i akurat mamy w kuchni. Do pieczenia najlepiej nadają się duże, twarde, lekko kwaskowate jabłka. Wśród odmian polskich można wybierać do woli. W naszym kraju jest zarejestrowanych ponad 60 odmian jabłoni domowej, od starych, coraz rzadziej spotykanych (antonówka, malinowa oberlandzka, kosztela) do całkiem młodych, nie wszystkim jeszcze znanych (chopin, pagacz). Dodatek korzennych przypraw sprawi, że cały dom wypełni się niesamowitym aromatem. Deser ten ma jeszcze jeden plus – jest niskokaloryczny, więc mogą się nim delektować osoby dbające o linię.

Dostępne jest 48% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Anna Leszczyńska-Rożek

Redaktorka działu „4 strony kobiety"

Absolwentka muzykologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożycielka Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa, w którym koordynowała projekty „Cztery żywioły" (cykl zajęć dla dzieci w gorszej sytuacji materialno-rodzinnej), wystawę fotografii naukowej „Mikro-Makro. Skale wszechświata" i cykliczne spotkania Śląskiej Kawiarni Naukowej w Katowicach. Autorka tekstów w miesięczniku „Mały Gość Niedzielny". Od 2018 r. w „Gościu Niedzielnym" prowadzi dział Cztery Strony Kobiety. Mama bliźniąt i żona Tomasza. Gra na skrzypcach w zespole Dobre Ludzie. Żegluje, eksperymentuje w kuchni, a od czasu do czasu wyrusza do dalekich krajów (m.in. Uganda, Islandia i Indie), by poznawać nowych ludzi, smaki, zapachy i miejsca.

Kontakt:
Więcej artykułów Anny Leszczyńskiej-Rożek

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji