Nowy numer 42/2020 Archiwum

Obraduje Krajowa Rada Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Wśród tematów - integracja środowisk KSM.

Przedstawienie "Manifesto" Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i prezentacja aplikacji "Dobra" oraz omówienie nowych narzędzi ewangelizacyjnych i apostolskich to główne tematy rozpoczętych w piątek trzydniowych obrad zebrania Krajowej Rady KSM - poinformował PAP przewodniczący Rady Patryk Czech.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży reaktywowano z inicjatywy Jana Pawła II. "Ojcu Świętemu bardzo zależało na młodzieży, dlatego zwrócił się do biskupów polskich w 1988 r., aby reaktywować KSM. Dziś, po prawie 30 latach, jest to organizacja, która przez młodych niesie nadzieję i w duchu wartości dba o przyszłość Polski" - powiedział ks. Andrzej Lubowicki asystent generalny KSM.

"Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest miejscem rozwoju, nauki i zdobywania doświadczeń dla młodych ludzi. W czasie zebrania w Wałbrzychu ważną sprawą jest integracja młodzieży KSM w całej Polsce, wzmocnienie współpracy zarządów diecezjalnych i zaangażowanie młodych w wartościowe media społecznościowe. Temu właśnie służyć ma aplikacja +Dobra+" - powiedział przewodniczący Prezydium Krajowej Rady KSM Patryk Czech.

Podkreślił jednocześnie, że aplikacja "Dobra" jest "apostolskim narzędziem niesienia wartości i budowania jedności w organizacji". Czech dodał, że KSM nie zapomina też o wartościowej rozrywce, dlatego aplikacja ta wyposażona jest w gry, konkursy i daje możliwość młodym dzielenia się swoimi pasjami. Zaznaczył także, że Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest organizacją katolików, którzy swoją młodość "chcą przeżyć, a nie przespać".

W programie zebrania Krajowej Rady KSM w Wałbrzychu są m.in. przedstawienie "Manifesto" Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, prezentacja aplikacji "Dobra", podsumowanie dotychczasowych akcji KSM, referat o. Stanisława Jaromiego o współczesnej ochronie przyrody w perspektywie franciszkańskiej i Pawła Górskiego, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu o społecznej odpowiedzialności Lasów Państwowych.

W sobotę dla młodych zgromadzonych na zebraniu Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Wałbrzychu mszę św. odprawi ordynariusz diecezji świdnickiej ks. bp Ignacy Dec.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama