Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dziecko czyli bardzo ważny człowiek

Dziecko postawił przy sobie. Łk 9,47

Łk 9, 46-50

Uczniom Jezusa przyszła myśl, kto z nich jest największy.

Lecz Jezus, znając tę myśl w ich sercach, wziął dziecko, postawił je przy sobie i rzekł do nich: «Kto by to dziecko przyjął w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto by Mnie przyjął, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto bowiem jest najmniejszy wśród was wszystkich, ten jest wielki».

Wtedy przemówił Jan: «Mistrzu, widzieliśmy, jak ktoś w imię Twoje wypędzał złe duchy, i zaczęliśmy mu zabraniać, bo nie chodzi z nami». Lecz Jezus mu odpowiedział: «Przestańcie zabraniać; kto bowiem nie jest przeciwko wam, ten jest z wami».

Dziecko postawił przy sobie. Łk 9,47

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Paweł Lis
Gość Niedzielny

Rok szkolny i przedszkolny już rozpoczęty na dobre. Oprócz standardowych zajęć i lekcji nasze dzieci zaraz zaczną pływać, grać w szachy, uprawiać różne sporty, uczyć się obcego języka, gry na instrumencie, tańca... czyli ogólnie uczestniczyć w wielu działaniach, gdzie ktoś starszy będzie ich przewodnikiem. To ogromnie ważne role, które często będą rzutowały na przyszłość naszych pociech. Bądźmy czujni, aby były traktowane z należytym szacunkiem. Dziecko to bardzo ważny człowiek, który słyszy wszystko i czuje więcej. Pokora wobec dzieci może mocno wpływać na nasze relacje z najwyższym Ojcem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama