GN 42/2020 Archiwum

W najnowszym "Gościu: 80. rocznica wybuchu II wojny światowej okazją do podważania historii przez Rosję

Odnosi się wrażenie, że mamy do czynienia nie tylko z próbami rehabilitacji niemiecko-sowieckiego porozumienia z 1939 r., ale wręcz z oskarżaniem Polski o współudział w wywołaniu II wojny światowej.

W interesie Polaków [Bogumił Łoziński w rozmowie z prezydentem Andrzejem Dudą]
Andrzej Duda, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej mówi o alternatywie, przed jaką stoją Polacy w wyborach parlamentarnych, ustawie 447 i reperacjach od Niemiec oraz kandydowaniu na drugą kadencję. – Nigdy nie ukrywałem i nie będę ukrywał, że jestem katolikiem i w związku z tym mój system wartości wyrasta z nauczania Kościoła – stwierdza.

Złączony z narodem [Barbara Gruszka-Zych]
W centrum Wiecznego Miasta wznosi się kościół polski pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Obok niego znajduje się hospicjum, czyli hotel dla pielgrzymów. Mówi się, że na mapie Rzymu to „polska wyspa”. Ta najstarsza polska świątynia poza granicami kraju jest rozpoznawalna przez rodaków na świecie. Ten kościół jest zarazem skarbnicą narodowych pamiątek.

Animowane mądrości [Szymon Babuchowski]
Warto sprawdzić, czy w tym, co pozwala się oglądać dzieciom nie ma agresji, czy wizja świata, którą prezentują, jest zgodna z tym, co chcemy przekazać dziecku. Z bajek, często mimochodem, dziecko czerpie wiedzę o życiu, odnajduje wskazówki na temat tego, jak postąpić w danej sytuacji.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama