Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Czy technologie pomogą?

Na Forum Ekonomicznym w Krynicy poruszano wiele tematów, ale większość dyskusji można by sprowadzić do pytania, jak technologie, o których dzisiaj dopiero myślimy, zmienią świat.

Zmienność jest wpisana w konstrukcję świata od zawsze. Zmienia się życie, zmienia się także nasza planeta. W dużej i tej największej skali zmienny jest cały wszechświat.

Ludzie

Mając świadomość, że klimat z definicji jest zmienny, musimy jednak stwierdzić, że zmiany, które teraz obserwujemy, zachodzą szybciej niż kiedykolwiek. I pomijając kwestię odpowiedzialności za nie, fakty są takie, że przyjdzie nam się zmierzyć z wieloma wyzwaniami. Ich przedsmakiem jest chociażby trwająca od wielu lat wojna w Syrii. Choć nieczęsto się o tym wspomina, jej źródłem były protesty ludzi z obszarów, na których zabrakło wody. Gdy zaczęto je brutalnie tłumić, sytuacją zainteresowała się międzynarodowa polityka. Być może kiedyś wojnę w Syrii będzie się nazywało pierwszym konfliktem klimatycznym? Wiele wskazuje na to, że to dopiero początek. Podnosząca się temperatura oznacza podnoszenie się poziomu wody we wszechoceanie.

Dostępne jest 17% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji