Nowy numer 14/2020 Archiwum

Czy cierpienie może być powodem radości?

Święty Paweł do Kolosan. Komentarz biblisty do liturgii Słowa.

Teraz raduję się w cierpieniach za was i ze swej strony w moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół” – czytamy w dzisiejszym fragmencie Listu do Kolosan.

– Kiedy Paweł pisze list do Kolosan, jest uwięziony. W starożytności z więzienia można było trafić albo na ciężkie roboty, albo pod pręgierz, albo do kata. Albo też na wolność, gdy okazywało się, że ktoś jest niewinny. Nigdy drugi raz do więzienia – wyjaśnia biblista ks. Tomasz Kusz. – Ta tymczasowość przekładała się na więzienne warunki – głód, pragnienie, ciemności, brud... Paweł cierpienie ofiarował za Kolosan. Uczynił z niego intencję.

Posłuchaj nagrania z cyklu „Na początku było Słowo”:

Kol 1, 24 - 2,3

Audycji posłuchasz w Radiu eM

 

 

« 1 »
DO POBRANIA: |

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL