Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kard. Konrad Krajewski: Bóg nie męczy się przebaczaniem człowiekowi!

Z nabożeństwa pokutnego 94. Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej.

Dzisiaj wieczorem dotykamy miłosierdzia w tej Ewangelii. Miłosierdzie nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością. Sprawiedliwość Boża jest niesprawiedliwością ludzką! Bo Bóg nie męczy się przebaczaniem człowiekowi. – mówił podczas nabożeństwa pokutnego 94. Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej kard. Konrad Krajewski.

Nabożeństwo pokutne, to szczególny moment podczas każdej pielgrzymki. W Pieszej Pielgrzymce Łódzkiej ma on miejsce pierwszego dnia wieczorem w tych miejscach, gdzie nocują pielgrzymi, a zatem w Dłutowie Leszczynach i Wadlewie.

Liturgii pokutnej połączonej ze spowiedzią świętą – w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego i Trzech Króli w Dłutowie przewodniczył kard. Konrad Krajewski – jałmużnik papieski.

W homilii nawiązując do Ewangelii o robotnikach w winnicy powiedział:

Jezus nas zaprasza! On zapraszał nas rano, zapraszał w południe i zaprasza tych wszystkich, którzy dołączyli się pięć minut temu. On wszystkich zaprasza i mówi: nie bądźcie bezczynni. Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście!

- Gdy spotkasz Jezusa miłosiernego, który nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością, to dzieje się to, co zawsze się dzieje w konfesjonale. Jezus jest beztroski w obdarowywaniu pięknem. Kiedy się spowiadam – nie wiem czy wiesz, że świat staje się piękniejszy – bo ja jestem piękniejszy. Zaczynam patrzeć na świat nie logiką świata, ale logiką Ewangelii. Zaczynam wszystko oceniać przez Ewangelię – tłumaczył jałmużnik papieski.

- Pielgrzymka to nie jest żadne przemierzanie kilometrów, tu chodzi o twoje zbawienie, twoje i moje. Jezus daje mi dzisiaj tę okazję. Wyspowiadajmy się tak, jakby to była moja ostatnia spowiedź w życiu i pierwsza. Nie bójmy się. My Go nie zranimy! On się nie męczy moimi grzechami, to ja się męczę. On mnie kocha po każdej spowiedzi jeszcze bardziej! Choćbyś tysiąc razy przychodził z tym samym grzechem, to hierarchia Kościoła może być wkurzona, ale nie Jezus! Każdy może przyjść się wyspowiadać, nawet, jeśli nie może dostać rozgrzeszenia! – podkreślił kard. Krajewski.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL