Nowy numer 33/2019 Archiwum

Facebook z własną walutą

Kryptowaluta libra – nowy projekt Marka Zuckerberga – jeszcze na wiele miesięcy przed wprowadzeniem w życie wzbudza sporo kontrowersji.

Mark Zuckerberg zrewolucjonizował już internet, teraz postawił przed sobą kolejny ambitny cel. Ogłosił, że w 2020 roku wprowadzi kryptowalutę libra. Ma ona diametralnie zmienić reguły gry na globalnym rynku finansowym i ułatwić życie setkom milionów ludzi, którzy nie mają konta bankowego.

W ciągu ostatnich kilku lat wokół Zuckerberga i serwisu Facebook narosło wiele kontrowersji. Dlatego też projekt wprowadzenia libry, choć wsparty przez grupę dużych firm, nie wzbudził powszechnego entuzjazmu, szczególnie w USA. Sprzeciwiają się mu sekretarz skarbu, szef Rezerwy Federalnej oraz kongresmani. Co to właściwie jest kryptowaluta libra i dlaczego wzbudza takie emocje?

Znak jakości Facebooka

Dostępne jest 9% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji