Nowy numer 29/2019 Archiwum

Wakacyjna apteczka

W razie niespodziewanych infekcji czy innych zdarzeń losowych na wakacjach przyda się uniwersalny zestaw leków. Dzięki niemu można złagodzić pierwsze objawy, a w ekstremalnych warunkach – przetrwać najgorsze.

Co zabrać ze sobą na wakacje? Lista potrzebnych rzeczy jest zazwyczaj długa. Wśród niezbędnych środków pielęgnacyjnych czy higienicznych nie zawsze znajdzie się miejsce na lekarstwa i niezbędnik opatrunkowy. Pytanie, czy zawsze należy zabierać ze sobą leki, a jeśli tak, to jakie i ile?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba na wstępie zastanowić się, czy w miejscu, gdzie spędzimy urlop, mamy bezproblemowy dostęp do lekarza i opieki medycznej oraz czy w razie choroby będziemy mogli kupić leki w aptece. Jeśli tak, to sprawa ewentualnych chorób czy drobnych urazów nie powinna nas martwić. Drugą kwestią do rozważenia jest liczba osób i ich potrzeby oraz prawdopodobieństwo wystąpienia problemów zdrowotnych. Inaczej skompletujemy apteczkę na samotny wyjazd w góry, a inaczej na podobną wyprawę z dziećmi. One częściej narażone są na rozmaite zadrapania, otarcia, uszkodzenia skóry po upadkach czy ukąszeniach. Inaczej też zaopatrzymy się w leki, jadąc z osobą starszą. Od tego, ile osób będzie nam towarzyszyć podczas wakacyjnej wyprawy, zależy też ilość zabieranych środków. Warto pamiętać, że nie zawsze musimy pakować leki do pudełek. Czasem wystarczy kilka sztuk tabletek w jednym przyciętym nożyczkami blistrze. Jest to szczególnie istotne na przykład w przypadku podróży samolotem, gdzie liczy się każdy kilogram nadwagi bagażu. W przypadku lekarstw używanych rzadziej dobrze jest jednak pamiętać o zabraniu ulotki. Kolejną sprawą są leki przyjmowane stale. Jeśli jedziemy do miejsca, w którym nie będziemy mieli możliwości kupienia lekarstw, dobrze jest zabrać ze sobą odliczoną ich ilość i kilka dodatkowych dawek na zapas.

Dostępne jest 25% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL