Nowy numer 29/2019 Archiwum

Miałem piękne życie

Ponad miliard ludzi na całym świecie dzięki niemu poznało Jezusa. W wieku 96 lat odszedł Franco Zeffirelli. Był reżyserem filmowym, teatralnym i operowym, jednym z najwybitniejszych włoskich twórców XX wieku.

Na biurku w swej rzymskiej posiadłości miał całą stertę szkiców i notatek. – Miałbym co robić jeszcze przez najbliższe sto lat – wyznał kilka tygodni przed śmiercią. Mimo sędziwego wieku i choroby, która w ostatnich latach zmusiła go do poruszania się na wózku inwalidzkim, wciąż pracował. – Wciąż jestem spragniony wzrostu duchowego, rozmów z przyjaciółmi i wspólnych poszukiwań oraz nieustannego tworzenia sztuki – mówił, realizując swój ostatni spektakl. Premiery „Traviaty” z Anną Netrebko i Placido Domingo w rolach głównych na Arenie w Weronie nie doczekał. Wyreżyserowane przez Zeffirellego opery budziły podziw i zachwyt publiczności na najsłynniejszych scenach świata. Miał nie tylko ucho do muzyki, ale i oko do sztuki, wrażliwość, dzięki której jego prace pobudzały wyobraźnię milionów ludzi.

Ocalony z aborcji

Dostępne jest 9% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji