Nowy Numer 28/2019 Archiwum

Mama trędowatych

Doktor Helena Pyz wiedziała, że Jeevodaya w Indiach jest miejscem wskazanym jej przez Boga.

Polska misjonarka jest bohaterką najnowszego dokumentu Pawła Wysoczańskiego „Jutro czeka nas długi dzień”, którego pokaz odbył się niedawno w Warszawie. Zdjęcia realizowano przez dwa lata. Film przedstawia ogromne poświęcenie lekarki, która mimo nie najlepszego stanu zdrowia nie poddaje się i dalej opiekuje się dziećmi w ośrodku Jeevodaya. Dzieci w Jeevodaya, co w sanskrycie oznacza świt życia, traktują ją jak matkę. Zwracają się do niej „mami” – mamo. Dr Helena pracuje tam już 30 lat. Teraz przeżywa trudne chwile, zmaga się z własną słabością. Nie chce jednak opuścić ośrodka, pragnie, by pozostał tym, czym był do tej pory.

Droga do Indii

Helena Pyz po raz pierwszy przyjechała do Ośrodka Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya, bo tak brzmi pełna nazwa, w 1989 roku. Kilka lat wcześniej dowiedziała się, że jego założyciel, ks. Adam Wiśniewski, jest ciężko chory.

Dostępne jest 13% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji