Nowy numer 24/2021 Archiwum

Już w sobotę Górski Bieg Frassatiego - rodzinna impreza "Gościa" i "Radia eM"

Jakie atrakcje czekają na tych, którzy przyjadą do Międzybrodzia? Poznaj program naszej imprezy.

1. Program:

Piątek 14. 06. 2019

 • 17:00 – 20:00 otwarcie Biura zawodów w SP nr 1 w Międzybrodziu Bialskim, ul. Bielska 2.

Sobota 15. 06. 2019

 • 7:00-9:30 otwarcie Biura zawodów w SP nr 1 w Międzybrodziu Bialskim, ul. Bielska 2.
 • 8:30 – Msza Święta w intencji biegaczy z możliwością uczczenia relikwii bł. Pier Giorgio Frassatiego w kościele parafialnym p.w. Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim.
 • 9:30 – Otwarcie miasteczka biegowego w strefie start/meta (nad jeziorem, rejon boisk piłkarskich przy ul. Sportowej).
 • 9:30-9:50 – możliwość pozostawienia depozytu (strefa start/meta. Odbiór depozytów do 15:30).
 • 9:45 odprawa techniczna (OBOWIĄZKOWA dla uczestników biegu głównego).
 • 10:00 START GÓRSKIEGO BIEGU FRASSATIEGO.
 • 10:10 Sztuka iluzji – pokaz w wykonaniu Tomka Kabisa, finalisty „Mam Talent”.
 • 10:50 Dziecięce Biegi Frassatiego (boisko sportowe powyżej sceny, zapisy wyłącznie za pośrednictwem formularza rejestracji, brak możliwości zapisania w dniu imprezy).
 • Około 11:35 powitanie na mecie zwycięzcy biegu.
 • Około 11:45 powitanie na mecie najszybszej z zawodniczek.
 • 14:00 – 14:30 Warsztaty Zero Waste, czyli jak ograniczyć produkcję śmieci w życiu codziennym i górach – praktyczne porady pod kątem wycieczek górskich i nie tylko (prowadzi Jan Krzeptowski-Sabała, Tatrzański Park Narodowy, sala multimedialna przy kościele parafialnym).
 • 14:30 zamknięcie mety biegu głównego.
 • 15:00 Ceremonia dekoracji zwycięzców i rozdanie nagród konkursowych (scena przy strefie start/meta).
 • 15:30 Koncert zespołu Carrantuohill.
 • Ok. 16:30/17. Zakończenie imprezy.

2. Lokalizacja parkingów, biura zawodów, warsztatów Zero Waste i Miasteczka Biegowego.

Osoby przyjeżdżające wyłącznie na sobotę i parkujące na parkingach w rejonie ulicy Sportowej jak również osoby dojeżdżające do posesji przy ul. Sportowej proszone są o włożenie za przednią szybę białej kartki A4, co ułatwi i usprawni kierowanie ich w odpowiednie miejsce. W razie wyczerpania miejsc na oznaczonych na mapie parkingach, będziemy kierować na parkingi prywatne (właściciel pobiera opłatę w wysokości 10 zł/dzień).

UWAGA!!! Google Maps błędnie lokalizuje adres Biura Zawodów. Szkoła podstawowa, w której odbierzecie pakiety znajduje się w ścisłym centrum Międzybrodzia, przy głównym skrzyżowaniu (ul. Bielskiej i Żywieckiej) - patrz poniższa mapa.

Dla osób chętnych o godzinie 8:30 w kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza Święta w intencji biegaczy i ich rodzin. Również warsztaty Zero Waste zostaną poprowadzone na terenie parafii - w sali multimedialnej.

Tak wyglądał start biegu:

Górski Bieg Frassatiego 2019 - start
Górski Bieg Frassatiego

Pozostałe wydarzenia odbędą się w rejonie boisk sportowych nad jeziorem.

 

3. Oznaczenia trasy.

Podstawowym oznaczeniem trasy jest szlak turystyczny oraz żółto-czerwona taśma ostrzegawcza. W miejscach szczególnie trudnych orientacyjnie spotkacie również pionowe tabliczki kierunkowe (formatu A4) z czarnymi strzałkami i kolorowym logo biegu umieszczonym pod strzałką, a także zielone znaki poziome (strzałki) wyrysowane na gruncie/kamieniach biodegradowalną kredą w sprayu koloru zielonego. W niektórych miejscach skrętów dodatkowo drogę będą Wam wskazywać wolontariusze w biało-szarych koszulkach biegu lub zespoły medyczne (strażacy i przeszkoleni do pierwszej pomocy członkowie Towarzystwa Gimnastycznego Sokół). Jeśli zauważysz, że taśmy zostały przewieszone, tabliczki odwrócone lub cokolwiek innego w oznaczeniu trasy Cię zaniepokoi - dzwoń na numer 664 909 239 (jest wydrukowany na numerze startowym).

4. Punkty kontrolne.

Na trasie spotkasz kilka punktów sędziowsko-kontrolnych. Nasi wolontariusze będą w nich odnotowywali Twoją obecność. Możesz zostać przez nich zapytany o numer startowy - koniecznie odpowiedz, bo nie odnotowanie obecności na punkcie skutkuje dyskwalifikacją.

5. Wyposażenie obowiązkowe.

Chociaż dystans Górskiego Biegu Frassatiego to tylko 22 km, to trasa jest wymagająca technicznie, a stosunkowo późny start (godzina 10:00) i prognozowane upały sprawiają, że szczególną uwagę będziemy zwracać na posiadane wyposażenie obowiązkowe. Wchodząc do strefy startu część z Was może spotkać kontrola wyposażenia. Brak któregokolwiek elementu wyposażenia będzie skutkowało dyskwalifikacją. Przypominamy, że na liście obowiązkowego wyposażenia znajdują się:

 • naładowany telefon komórkowy z wpisanym numerem koordynatora zawodów (664909239)
 • bidon/softflask/bukłak/lub jakikolwiek pojemnik z napojem o minimalnej objętości 0,5 l.
 • folia NRC
 • numer startowy i chip do pomiaru czasu.

Zalecamy dodatkowo wyposażyć się w nakrycie głowy. Prosimy również o wypisanie na odwrocie numerów startowych wszelkich danych przydatnych w razie konieczności udzielenia pomocy medycznej (np. grupa krwi, uczulenia na leki) oraz numeru kontaktowego do osoby, z którą powinniśmy się skontaktować w razie wypadku.

6. Punkty regeneracyjne. 

Na trasie będziecie mieli możliwość skorzystania z dwóch puntów regeneracyjnych. Pierwszy z nich na 8,8 km (przełęcz Przegibek) będzie wyposażony w napoje (woda, izotonik) oraz prowiant (banany, pomarańcze, drożdżówki, cukierki). Na drugim punkcie na Magurce Wilkowickiej (15 km trasy) do Waszej dyspozycji będą napoje (woda i izotonik). Wszelkie śmieci, opakowania po żelach, kubki, butelki itd. albo zabieramy ze sobą na metę, albo pozostawiamy w workach na śmieci na punktach regeneracyjnych. Wyrzucanie śmieci na trasie skutkuje dyskwalifikacją.

7. Zmiana na ostatnim odcinku trasy!!!

Z przyczyn niezależnych od organizatora, ze względów bezpieczeństwa dokonana zostanie korekta końcowego odcinka trasy. Na zbiegu z Czupla nie biegniemy do samego końca szlakiem czerwonym, ale mniej więcej w połowie zbiegu odbijamy w lewo na nieznakowaną, równoległą drogę Lasów Państwowych (będzie oznakowanie taśmami, strzałką pionową i poziomą), którą wybiegniemy w Międzybrodziu na ul. Brodek (nie jak pierwotnie informowaliśmy na ul. Szlak). Stamtąd CHODNIKIEM dobiegamy kilkadziesiąt metrów do ul. Żywieckiej, którą przecinamy zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami (ruchem kieruje tutaj policja i podporządkowujemy się do ich zaleceń) kontynuujemy bieg ulicą Strażacką w kierunku mety w rejonie boisk sportowych. Zmiana trasy zasadniczo nie zmienia dystansu i sumy przewyższeń. W czwartek udostępnimy do pobrania ślad GPX zmodyfikowanej trasy.

 

DO ZOBACZENIA!!!!

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama