Nowy numer 15/2020 Archiwum

Zmarł ks. Michał Łos

Zmarł ks. Michał Łos - Chory na raka orionista, który na szpitalnym łóżku przyjął święcenia i złożył śluby wieczyste. Odszedł w warszawskim szpitalu dziś o godz. 11.53. Miał 31 lat.

- Dziękujemy Ci, dziękuję za to, że byłeś wśród nas dając świadectwo tak głębokiej wiary i przywiązania do Chrystusa... - napisał na Facebooku zaprzyjaźniony z ks. Michałem Mariusz Talarek.

Orioniści - zakon, do którego należał zmarły - napisali na Facebooku: "Wierzymy, że spotkał się z Chrystusem Zmartwychwstałym, któremu tak mocno pragnął służyć jako Kapłan. Dziękujemy za wszelkie modlitwy i wsparcie".

Historia młodego zakonnika, który złożył śluby wieczyste i przyjął święcenia w trybie nadzwyczajnym, na szpitalnym łóżku, w który potem odprawiał Mszę, poruszyła do głębi wiele osób.

Odwiedził go m.in. prezydent RP Andrzej Duda.

Jeszcze przedwczoraj publikowaliśmy apel jego rodziny o pomoc w przetransportowaniu ks. Michała na leczenie we Francji.

Na prymicyjnym obrazku ks. Michał zamieścił cytat z Drugiego Listu do Tesaloniczan: "Bierz udział w trudnościach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa" (2 Tm 2,3).

Wieczne odpoczywanie, racz Mu dać, Panie...

I pociesz tych, którym najbardziej będzie go brakowało.

 

« 1 »

Polecamy

 • kepasa
  18.06.2019 10:45
  Święty Boży Wojownik jak jego imiennik Michał Archanioł. Księże Michale módl się za mój kościół.
  doceń 11
 • Piotr Chromiec
  18.06.2019 14:00
  Cytat jest z listu do Tymoteusza
  doceń 0
 • Pielgrzym
  18.06.2019 19:46
  mam upodobanie w moich niedostatkach, nędzy i upokorzeniach, upadkach... Bo ilekroć niedomagam, tylekroć dzięki Niemu staję się silniejszy....
  doceń 1
 • Yola
  18.06.2019 22:38
  Jezu, przytul go mocno. proszę.
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama