Nowy numer 42/2019 Archiwum

Chrześcijańsko-żydowskie spotkanie w Meksyku

Miasto Meksyk gościć będzie w dniach 28-31 października IV Światowe Spotkanie Młodych, zwołane wspólnie przez katolików i żydów.

W imprezie weźmie udział ponad 250 osób w wieku 14-18 lat, reprezentujących różne kultury, języki, uczących się w szkołach publicznych i prywatnych, wyznaniowych lub państwowych.

Trzy poprzednie tego typu spotkania odbyły się w Watykanie (2016), Jerozolimie (2017) i Buenos Aires (2018). Organizatorami są: wspierana przez papieża Franciszka sieć szkół na całym świecie Scholas Occurrentes, działająca na rzecz odnowy edukacji, oraz największa pozarządowa organizacja żydowska, zajmująca się oświatą i formacją zawodową World ORT.

Uczestnicy tegorocznego międzyreligijnego spotkania pochodzić będą m.in. z: Argentyny, Kolumbii, Hiszpanii, Haiti, Izraela, Włoch, Meksyku, Mozambiku, Paragwaju, Peru, Portugalii, Dominikany, RPA. Gościć ich będzie Kolegium Żydowskie w Mieście Meksyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL