Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ciemne Typy zapraszają na Bieg Frassatiego

Impreza „Gościa Niedzielnego” i Radia eM w najbliższą sobotę w Międzybrodziu Bialskim. Bądźcie z nami!

W sobotę, 15 czerwca czekamy na Państwa w Międzybrodziu Bialskim. Wśród licznych atrakcji: Górski Bieg Frassatiego oraz piknik rodzinny. Do naszej imprezy włączyło się również Towarzystwo Ciemnych Typów.

Program sobotniej imprezy tutaj:
Bieg Górski Frassatiego

– Ciemne Typy to ludzie młodzi duchem, którzy modlą się za siebie i chodzą po górach – wyjaśniał ks. Krzysztof Nowrot na antenie Radia eM.  –  Czy Frassati biegał? To pytanie zadaliśmy pani Wandzie Gawrońskiej, siostrzenicy błogosławionego Piotra Jerzego – opowiadał ks. Krzysztof. – „Tak, chyba po górach...”, odpowiedziała. Sport to była jego codzienność. Jeździł konno, na nartach, wędrował po górach. Był człowiekiem bardzo wysportowanym. I stąd również fascynacja Frassatim Karola Wojtyły – wyjaśniał przedstawiciel towarzystwa.

– Pani Gawrońska zwróciła uwagę, że Piotr Jerzy postrzegał zdrowie jako gwarant naszej aktywności w życiu drugiego człowieka. Kultura fizyczna, zdrowie... To dary od Pana Boga, które możemy wykorzystać na rzecz innych. To dlatego bł. Piotr Jerzy Frassati towarzyszy biegowi górskiemu.

Opowiadają przedstawiciele Ciemnych Typów, ks. Krzysztof Nowrot i Marysia Dziubany:

„My… to znaczy przeszło tysiąc pięćset osób: z Katowic, Rybnika, Pszczyny, Piekar Śląskich, Świętochłowic czy Lublina, a nawet… Wiednia i Lizbony, które włączyły się w inicjatywę od kwietnia 2013 roku” – można przeczytać na stronie Towarzystwa Ciemnych Typów.

Przeczytaj też:

Dlaczego warto spędzić sobotę z „Gościem Niedzielnym” oraz Radiem eM w Międzybrodziu Bialskim:
Strona Biegu Frassatiego

 

 

 

 

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama