Nowy numer 24/2021 Archiwum

Bóg jest dla nas dobry za darmo

On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi. Mt 5,45

Mt 5, 43-48

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego”, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził.

A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?

Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski».


On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi. Mt 5,45

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Magdalena Jóźwik
Gość Niedzielny

Czy widziałeś dziś wschód słońca? A czy pamiętasz deszcz, który padał przez wiele majowych dni? Bóg jest dobry i troszczy się o ciebie. Myślisz, że na to zasługujesz? Należy ci się dobroć Boga, bo chodzisz do kościoła, modlisz się, jesteś porządny? Dopóki nie uznamy, że Bóg jest dobry dla nas za darmo, a nie ze względu na nasze wysiłki, starania, nie będziemy w stanie zrozumieć, dlaczego jest dobry też dla naszych nieprzyjaciół. Zobacz dziś małe i wielkie przejawy dobroci Bożej w twoim życiu: Jego opiekę nad tobą, ratunek w trudnościach, ludzi, którzy cię kochają. Tylko uznając i przyjmując miłość Boga, jesteśmy w stanie kochać naszych wrogów. Bo to Jego miłość daje nam większą miłość.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama