Nowy numer 23/2021 Archiwum

IMGW znów ostrzega przed upałem w pięciu województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałem dla województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego (zachodnie powiaty) oraz pomorskiego (z wyłączeniem powiatów: gdańskiego, gdyńskiego oraz puckiego).

W czwartek upałów należy się spodziewać w woj. lubuskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskie (zachodnie powiaty), pomorskim (z wyłączeniem powiatów: puckiego, gdańskiego oraz gdyńskiego), oraz kujawsko-pomorskim . Temperatura może się tam wahać od 28 st. do 32 st. W nocy temperatura minimalna wyniesie od 16 st. do 18 st.

W piątek i sobotę upał i burze opuszczą zachód kraju, ale utrzymają się jeszcze w centrum i na wschodzie Polski.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, by w związku z upałami ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić – jeśli nie ma takiej potrzeby – z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy.

Nie można zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętym samochodzie. W razie wystąpienia objawów przegrzania organizmu – przyspieszonego oddechu, temperatury, nudności, zawrotów głowy lub dreszczy należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama