Nowy numer 24/2019 Archiwum

Uchronić przed przemocą

Nie zawsze można być fizycznie przy dziecku, by je obronić. Warto więc uzbroić dziecko w tarczę, którą samo wykorzysta do obrony...

Ofiary przemocy – psychicznej, fizycznej, seksualnej – wywołują w nas współczucie i chęć pomocy, zwłaszcza gdy są to dzieci. Niestety, zbyt rzadko pojawia się pytanie o szeroką profilaktykę, o takie działania, które zminimalizują ryzyko wpadnięcia w sidła przemocy. Przecież wszystkich sytuacji niebezpiecznych nie da się uniknąć. Warto więc dzieci wychowywać tak, by potrafiły się bronić, wiedziały, gdzie i jak szukać pomocy.

Dom

Mądra ochrona powinna zacząć się w domu. Co bynajmniej nie oznacza izolacji lub trzymania dziecka w złotej klatce. To dom powinien być miejscem, które wyposaża w narzędzia i tarcze obronne przeciwko złu.

Dostępne jest 8% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji