Nowy numer 15/2020 Archiwum

Lekarzowi grożą 2 lata więzienia za to, że... NIE zabił nienarodzonego dziecka

Argentyński ginekolog dr Leandro Rodríguez Lastra może iść do więzienia - nawet na dwa lata - za to, że nie zabił nienarodzonego dziecka pacjentki, która w 23. tygodniu ciąży wzięła pigułki wywołujące poronienie.

Rzecz działa się w szpitalu w Cipoletti - pisze lifenews.com, powołując się na inne media. Pacjentka oświadczyła, że dziecko poczęło się w wyniku gwałtu. Dr Rodríguez jako ordynator odmówił wykonania aborcji. Wraz z zespołem i władzami szpitala postanowił ratować życie maleństwa - pisze CNA. Dziecko urodziło się w 35. tygodniu ciąży, zostało oddane do adopcji i ma już dziś prawie dwa latka. Lekarz tymczasem stanął przed sądem za niedopełnienie obowiązków funkcjonariusza publicznego.

Tłumaczył, że postąpił zgodnie z przysięgą lekarską, którą składał, a ponadto przeprowadzenie aborcji oznaczałoby większe ryzyko dla zdrowia matki niż kontynuowanie ciąży. Zauwazył, że tabletka, którą wzięła pacjentka, jest przeznaczona do stosowania wyłącznie na znacznie wcześniejszym etapie ciąży. Sąd jednak uznał go za winnego. Nie ma na razie decyzji co do wysokości ewentualnej kary. Ma ona być wydana w najbliższym czasie. Dr Rodríguez zamierza odwołać się od orzeczenia. Wspierają go tysiące obrońców życia, w tym także uczestnicy marszów i czuwań organizowanych przed gmachem sądu. Swoje poparcie zadeklarowały organizacje społeczne, biskup La Platy oraz wspólnoty ewangelikalne.

Wywiad z dr. Rodríguezem:

Entrevista al Dr Leandro Rodriguez Lastra
Mariano Frattini
« 1 »

Polecamy

 • piotr
  25.05.2019 05:40
  brak słów... nie rozumiem. Oddali dziecko do adopcji i jeszcze go pozwali? Chore ludzie...
  doceń 23
 • hassan
  25.05.2019 12:57
  jakiego dziecka toz on zlepek komorek tylko do konca pomogl pozlepiac tak bym go w sadzie bronil
  doceń 3
 • 12
  27.05.2019 01:19
  Szkoda chłopa, ale jeśli ta Marry Wagner za wręczanie róż pod kliniką aborcyjną i zachętę do zastanowienia się poszła siedzieć, to on ma - zgodnie z logiką absurdu- więcej na sumieniu Może by tak w obronie doktora z mailami i listami do placówki dyplomatycznej. Dumna Ameryko ŁACIŃSKA co oni z tobą robią, Leczący funkcjonariusz publiczny.... brakuje tylko pały i paralizatora
  doceń 7
 • Beata
  14.06.2019 20:47
  Bohaterski lekarz ,uratował od okrutnej śmierci dziecko. Jezus nauczał 'Cokolwiek uczyniliście z tych moich braci najmniejszych Mieście uczynili'.Ten człowiek to wzór do naśladowania.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama