Nowy numer 11/2024 Archiwum

Prymasa portret wielowymiarowy

38. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia to okazja do przypomnienia jego biografii, nauczania, dziedzictwa duchowego. Znakomitym przewodnikiem po tych obszarach może być album, wydany przez IPN oraz Instytut Prymasowski.

Album pt. „Kardynał Stefan Wyszyński 1901–1981”, autorstwa Rafała Łatki, Beaty Mackiewicz i ks. Dominika Zamiatały, powstał w wyniku współpracy IPN oraz Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, którego zbiory zostały w tej skali wykorzystane po raz pierwszy. Spośród ponad 26 tys. zdjęć, zgromadzonych w archiwum Instytutu w Choszczówce, do tej edycji wybrano ponad 600, jak poinformowała podczas prezentacji albumu Beata Mackiewicz. Publikowane są także fotografie z archiwum IPN oraz z prywatnych kolekcji w kraju i za granicą.

Dostępne jest 26% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Andrzej Grajewski

Dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Świat”

Doktor nauk politycznych, historyk. W redakcji „Gościa” pracuje od czerwca 1981. W latach 80. był działaczem podziemnych struktur „Solidarności” na Podbeskidziu. Jest autorem wielu publikacji książkowych, w tym: „Agca nie był sam”, „Trudne pojednanie. Stosunki czesko-niemieckie 1989–1999”, „Kompleks Judasza. Kościół zraniony. Chrześcijanie w Europie Środkowo-Wschodniej między oporem a kolaboracją”, „Wygnanie”. Odznaczony Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice, Krzyżem Wolności i Solidarności, Odznaką Honorową Bene Merito. Jego obszar specjalizacji to najnowsza historia Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, historia Kościoła, Stolica Apostolska i jej aktywność w świecie współczesnym.

Kontakt:
andrzej.grajewski@gosc.pl
Więcej artykułów Andrzeja Grajewskiego