Nowy numer 15/2020 Archiwum

Tylko Bóg wie, co będzie i tylko Jego słowa mogą nas do tego przygotować

Powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali. J 16,4

J 15, 26 – 16,4a

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.

To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. Wyłączą was z synagogi. Ale nadto nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali, że Ja wam o nich powiedziałem».


Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Paweł Lis
Gość Niedzielny

Powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali. J 16,4

Dobrze wiedzieć, kiedy nadchodzi jakiś moment, który może mieć wpływ na nasze życie. Możemy się wtedy przygotować, a sytuacja nie będzie już dla nas zaskoczeniem. Dzisiaj Jezus zapowiada uczniom bardzo brutalną przyszłość, ale nie robi tego, aby ich przestraszyć. Wręcz przeciwnie – ostrzega ich, aby mogli być gotowi, aby przypomnieli sobie, że ich Nauczyciel to zapowiedział. Ewangelie są nasycone słowami Jezusa, które ostrzegają i zapowiadają nam, co będzie. Wielu z nas szuka informacji o swojej przyszłości, korzystając z przedziwnych źródeł. Pamiętajmy jednak, że tylko Bóg wie, co będzie i tylko Jego słowa mogą nas do tego przygotować.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

  • albert
    27.05.2019 08:50
    Obecnie nasi pasterze odeszli od dawania świadectwa na rzecz przypodobywania się tym, którzy "nie poznali Ojca, ani Mnie".
    doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama