Nowy numer 08/2020 Archiwum

Stopa bezrobocia rejestrowanego w kwietniu wyniosła 5,6 proc.

Stopa bezrobocia rejestrowanego w kwietniu wyniosła 5,6 proc. i w porównaniu do marca br. spadła o 0,3 pkt proc. - poinformowała w czwartek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Ze wstępnych danych resortu wynika, że pod koniec kwietnia bezrobotnych było 939,7 tys. osób.

Szacowana przez MRPiPS stopa bezrobocia rejestrowanego (na podstawie liczby pracujących z końca marca br.) wyniosła w kwietniu br. 5,6 proc. i w porównaniu do marca br. spadła o 0,3 pkt proc.

Ze wstępnych danych MRPiPS wynika, że pod koniec kwietnia tego roku bezrobotnych było 939,7 tys. osób. To o 45 tys. mniej niż przed miesiącem i o ponad 102 tys. mniej niż pod koniec kwietnia 2018 r.

Spadek liczby bezrobotnych w kwietniu miał miejsce we wszystkich województwach, jednak najsilniejszy (procentowy) odnotowano w województwie warmińsko-mazurskim (spadek o 7,1 proc.), lubuskim (6,2 proc.), zachodniopomorskim (5,6 proc.) i opolskim (5,4 proc.).

« 1 »

Polecamy

 • podajnik
  09.05.2019 10:42
  W obliczu dobrych informacji gospodarczych gdzie zniknęli forumowi wyznawcy zapaści gospodarczej Polski.
  Czyżby zabrakło podstaw do trolowania pod takim artykułem? A może zbyt łatwo można sie tu zdemaskować?
  Według Komisji Europejskiej, bezrobocie jest niższe niż średnie w Unii Europejskiej.
  Do tego KE prognozuje prawie najwyższy wzrost gospodarczy dla Polski ze wszystkich krajów Unii i znacznie niższy dług do PKB od średniego.
  Do tego jedną z najniższych inflacji w Europie.
  A teraz niespodzianka dla księgowych: Według Komisji Europejskiej dobre wyniki to zasługa wydatków socjalnych, które są "Bodźcem Podatkowym".
  źródło: gosc.pl/doc/5540715.Komisja-Europejska-podwyzsza-prognozy-gospodarcze-dla-Polski-na
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama