Nowy numer 30/2021 Archiwum

"Będziemy walczyć z podwójnymi standardami w UE"

W podpisanej na szczycie Together for Europe deklaracji wskazaliśmy na konieczność traktowania państw UE w taki sam sposób; będziemy wspólnie walczyć z podwójnymi standardami - m.in. z tym, że do Europy Środkowej trafiają gorszej jakości produkty - podkreślił w środę premier Mateusz Morawiecki.

Podczas zorganizowanego w Warszawie szczytu Together for Europe - High Level Summit politycy podpisali "Deklarację Warszawską Dotyczącą Ponownego Zjednoczenia Europy - Nasza Unia, Nasza Przyszłość".

Na konferencji po spotkaniu Morawiecki podkreślił, że deklaracja jest "czymś przełomowym", ponieważ zawiera "wspólny mianownik w bardzo wielu obszarach". "Pozwoli nam lepiej artykułować nasze wspólne interesy, jednocześnie podnosząc konkurencyjność, siłę i spójność całej Unii Europejskiej" - powiedział szef rządu.

"Jestem zbudowany, że udało się osiągnąć taki konsensus w wielu strategicznych tematach" - dodał.

Jak poinformował premier, w deklaracji wskazano m.in. na konieczność traktowania państw UE w taki sam sposób. "Nie ulega wątpliwości, że będziemy wspólnie walczyć z podwójnymi standardami, z tym, że do Europy Środkowej trafiają gorszej jakości produkty" - zaznaczy Morawiecki.

Szef rządu dodał, że w dokumencie zwrócono również uwagę na "protekcjonizm bogatszych państw względem produktów i rozwiązań z Europy Środkowej". Jako przykład Morawiecki podał m.in. dyrektywę o pracownikach delegowanych.

Politycy w deklaracji określili też swoje stanowisko ws. unijnego budżetu, polityki spójności oraz wspólnej polityki rolnej a także migracji i bezpieczeństwa.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama