Nowy numer 28/2020 Archiwum

Jaka czeka nas pogoda 1 i 2 maja?

Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy jest pod wpływem niżów z ośrodkami nad Finlandią i Ukrainą oraz płytkiego niżu u północno-wschodnich wybrzeży Irlandii. Podwyższone ciśnienie występuje nad północną Francją i zachodnią częścią Morza Śródziemnego. Polska jest pod wpływem niżu znad Ukrainy, w masie dość ciepłego powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 994 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu. Wysoko w Tatrach opady śniegu. Na wschodzie kraju lokalnie burze, możliwy niewielki grad. Temperatura maksymalna od 14 st.C na południowym wschodzie, około 17 st.C na zachodzie i w centrum, do 19 st.C na północnym wschodzie. Na wybrzeżu od 12 st.C do 16 st.C, na Podhalu około 11 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h na zachodnim wybrzeżu, z kierunków północnych. W czasie burz i w górach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Wysoko w górach opady śniegu. Temperatura minimalna od 4 st.C do 8 st.C, na Podhalu około 3 st.C. Wiatr na ogół umiarkowany, miejscami porywisty, na wybrzeżu dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na południowym wschodzie kraju możliwe burze. Temperatura maksymalna w północnej połowie kraju od 9 st.C do 14 st.C, w południowej połowie kraju od 15 st.C do 19 st.C. Na wybrzeżu od 8 st.C do 11 st.C, na Podhalu około 12 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, nad morzem dość silny i silny, w porywach do 75 km/h, zachodni. W czasie burz wiatr porywisty. W górach porywy wiatru do 70 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego z możliwością słabych przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna 18 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, później duże i możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 9 st.C. Wiatr słaby, nad ranem wzrastający do umiarkowanego i porywistego, zachodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 13 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama