Nowy numer 15/2020 Archiwum

Niger: Droga Krzyżowa pod znakiem uprowadzonych

Szczególną pamięcią i modlitwą tamtejszy Kościół towarzyszy dwóm misjonarzom, o których wciąż nie ma żadnych wieści. Są to: o. Luigi Maccalli, uprowadzony siedem miesięcy temu oraz ks. Joël Yougbaré, którego porwano przed miesiącem.

Jeden z pracujących w Nigrze misjonarzy podkreśla, że w tym roku krzyż Chrystusa ma oblicze nieobecnych współbraci kapłanów, ale także setek innych ludzi porwanych, o których nie ma żadnych wiadomości. „Z takimi świadkami wiary – stwierdził o. Mauro Armanino – nasza Droga Krzyżowa powinna stać się tym, czym jest naprawdę, a więc kroczeniem za krzyżem i z krzyżem”.

Dodał, że te porwania są nieludzkim znakiem ogromnej przemocy, bezwzględności, która tak bardzo naznacza kraje Sahelu. Z drugiej jednak strony Droga Krzyżowa wskazuje na niewymowną wierność Boga, który pragnie z człowiekiem dzielić jego los i dzieli go również z tymi, którzy tegoroczną Wielkanoc przeżywają w rękach porywaczy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama