Nowy numer 42/2019 Archiwum

To będzie najzimniejszy maj od prawie 30 lat?

Od dawna nie było takiej sytuacji, w której w połowie maja w niektórych miastach polski sypał śnieg.

Pogoda w tym roku niemiło zaskakuje. Wiosna jest niezwykle oporna, zima co chwila nie daje o sobie zapomnieć. W pierwszej połowie maja w zasadzie nie było dnia, w którym temperatura przekroczyłaby wyraźnie 20 st. C., a w wielu górskich miejscowościach  co jakiś czas pada śnieg. W porównaniu z minionym rokiem zmiana jest ogromna - maj 2018 był najcieplejszym majem w historii prowadzonych od końca XVIII w. pomiarów. Średnia miesięczna temperatura wynosiła w Warszawie 17 st. - to o aż 3 więcej niż średnia wieloletnia dla maja.Pod koniec miesiąca w wielu miejscach termometry wskazywały w cieniu ponad 30 st. W tym roku rzadko kiedy słupek rtęci przekracza 15.

Beskidy na biało

GOŚĆ NIEDZIELNY DODANE 14.05.2019 AKTUALIZACJA 14.05.2019

Beskidy na biało

Najzimniejszy w ostatnim półwieczu maj przypadł w 1991 r. W tym roku w pierwszej połowie miesiąca w wielu miejscach kraju średnia temperatura jest aż o 8 st. niższa od normy wieloletniej. Wysoka jest również średnia opadów.  I chociaż pogoda w drugiej połowie miesiąca ma się poprawić, to na odrobienie do średniej wieloletniej zwyczajnie zabraknie już czasu. Można jedynie zanucić dawny hit zespołu Maanam "Wyjątkowo zimny maj". Napisany zresztą w zimnym 1991 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL