Nowy numer 21/2024 Archiwum

Pasta jajeczna

Co zrobić, kiedy siedząc za świątecznie zastawionym stołem, zorientujemy się, że w tym roku przesadziliśmy z ilością ugotowanych na twardo jaj?

Obojętnie, czy są to kraszanki czy pisanki, po paru dniach goszczenia wśród innych przysmaków mogą już nie być tak atrakcyjne jak pasztety, różnego rodzaju wędliny, baby i mazurki. Zgodnie z coraz częściej przebijającym się do świadomości trendem zero waste i uszanowaniem żywności – nie wyrzucajmy jedzenia. Jaja na twardo można wykorzystać na wiele sposobów. Popularne kiedyś przepisy na jajka w śmietanowym sosie koperkowym są aktualne i dziś. Warto sięgnąć do książki kucharskiej i odkurzyć ten zapomniany przepis na smaczny i pożywny obiad. Innym, prostym i bardzo lubianym w moim domu dodatkiem do pieczywa jest pasta jajeczna. Łatwa i szybka w przygotowaniu, dobrze smakuje na śniadanie i kolację.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

 • Nieograniczony dostęp do:
  • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
  • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
  • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
  • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
 • brak reklam na stronach;
 • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Anna Leszczyńska-Rożek

Redaktorka działu „4 strony kobiety"

Absolwentka muzykologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożycielka Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa, w którym koordynowała projekty „Cztery żywioły" (cykl zajęć dla dzieci w gorszej sytuacji materialno-rodzinnej), wystawę fotografii naukowej „Mikro-Makro. Skale wszechświata" i cykliczne spotkania Śląskiej Kawiarni Naukowej w Katowicach. Autorka tekstów w miesięczniku „Mały Gość Niedzielny". Od 2018 r. w „Gościu Niedzielnym" prowadzi dział Cztery Strony Kobiety. Mama bliźniąt i żona Tomasza. Gra na skrzypcach w zespole Dobre Ludzie. Żegluje, eksperymentuje w kuchni, a od czasu do czasu wyrusza do dalekich krajów (m.in. Uganda, Islandia i Indie), by poznawać nowych ludzi, smaki, zapachy i miejsca.

Kontakt:
Więcej artykułów Anny Leszczyńskiej-Rożek