Nowy numer 23/2020 Archiwum

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Madrycie

„Było rzeczywiście ekstremalnie, ale było warto. Jest to głębokie przeżycie” – mówi Bożena, która wzięła udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w Madrycie. Na trasie były chwile zwątpienia, a nawet łzy, na końcu panowała jednak radość. Do Polaków przyłączyła się hiszpańska młodzież. Niektórzy część trasy przeszli boso.

Blisko sto osób wzięło udział w Esktremalnej Drodze Krzyżowej w Madrycie. Większość stanowili Polacy, ale zwracała uwagę stosunkowo liczna grupa hiszpańskiej młodzieży. Droga Krzyżowa rozpoczęła się Mszą w parafii św. Marii Soledad Torres Acosty, która leży w dzielnicy Las Tablas. Mówi proboszcz ks. Ignacio Andreu:

"Ta Droga Krzyżowa dla wielu młodych z Las Tablas, oprócz przygody, jest spotkaniem z Kościołem żywym, z Kościołem, który wykracza poza nasze granice, z Kościołem polskim - stwierdził hiszpański kapłan. - To wzięcie na barki z radością, ale też z cierpieniem tego, czym jest Kościół, z jego wielkością i słabościami. Niektórzyli szli nawet boso ofiarując swoje cierpienie Panu i mówiąc Mu: jesteśmy z Tobą, towarzyszymy Ci, aby dojść do chwały."

Pomimo chłodu i zmęczenia dla Polaków Droga Krzyżowa była dużym przeżyciem. Z radością wchodzili do kaplicy Matki Bożej Remedios w Colmenar, gdzie się kończyła.

Dla hiszpańskiej młodzieży udział w tym wydarzeniu był: wspaniały, wielka wiara, świetny. Wielu chce powtórzyć to doświadczenie w przyszłym roku.

Ekstremalna Droga Krzyżowa odbyła się w Madrycie po raz trzeci. Zwyczaj ten przeniósł z Polski do Hiszpanii jezuita ks. Tomasz Lipa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama