Nowy numer 50/2019 Archiwum

Jako pierwszy Amerykanin został uznany za osobę "trzeciej płci". Teraz przyznaje: To było oszustwo

Jamie Shupe, pierwszy obywatel USA, który został sądownie uznany za osobę trzeciej płci (niebinarną), przyznał, że wszystko to było oszustwem medycznym i naukowym.

- Aby uniknąć złudzenia, że zostałem kobietą, zrobiłem coś zupełnie bezprecedensowego w historii Ameryki. W 2016 r. przekonałem sędziego z Oregonu, że nie jestem ani mężczyzną, ani kobietą - relacjonuje.

Ta przełomowa decyzja sądu sprawiła, że Shupe stał się ulubieńcem mediów. Zaraz też zgłosiła się do niego organizacja LGBT, która zaproponowała, że zajmie się sprawą zmiany jego aktu urodzenia w taki sposób, by w rubryce płeć widniało słowo: "nieznana".

Jednak gdy w 2017 roku Shupe publicznie opowiedział się przeciw ubezpłodnianiu i okaleczeniu zdezorientowanych płciowo dzieci i żołnierzy, organizacje LGBT przestały go wspierać.

- Z dnia na dzień z liberalnego ulubieńca mediów stałem się konserwatywnym pariasem - opisuje Shupe.

Dziś podkreśla, że jego "zmiana" płci na "niebinarną" była medycznym i naukowym oszustwem. Że lekarze i terapeuci, którzy powinni go zatrzymać, pomogli mu samemu zrobić sobie krzywdę. Podobnie było z mediami i sądami. Zresztą, jak powiedział Shupe'owi jego adwokat, sędzia, która wydała wyrok w sprawie jego "trzeciej płci" sama ma transpłciowe dziecko. - Myślę, że ona wydała wyrok nie tylko w mojej sprawie, ale i swojego dziecka - ocenił Shupe.

W styczniu 2019 r. "odzyskał" swoją męską płeć.

- Nie ma czego takiego jak trzecia płeć. Ludzie interseksualni, tacy jak ja, są mężczyznami albo kobietami. Ich stan jest wynikiem zaburzenia rozwoju seksualnego, potrzebują pomocy i współczucia - stwierdził.

Przyznał, że przyczynił się do przepchnięcia wielkiej iluzji.

- Nie jestem ofiarą. Moja żona, córka i amerykańscy podatnicy - oni są prawdziwymi ofiarami - podkreśla.

« 1 2 »

Zobacz także

 • nika
  10.04.2019 20:37
  "potrzebują pomocy i współczucia" I to jest wszystko. Trzeba to potraktować bardzo serio i nie dać się zwariować tzw. nowoczesności...
  doceń 15
 • Hrabia
  11.04.2019 01:40
  Kopernik tez byla kobieta...taki film widzialem.
 • Gość
  12.04.2019 11:58
  A co nam do tego?
  doceń 15
 • jedrula
  12.04.2019 23:10
  Mądry artykuł głupia dyskusja. Babochłopy były w DDR bo się szprycowali na siłe hormonami przed olimpiadą, w Polsce takich nie ma. Są tylko koksiarze co biorą testosteron i szprytne co biorą ekstragon czy cuś.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama