Marzena Machałek: Egzaminy szkolne niezagrożone

- Egzaminy szkolne na początku kwietnia nie są zagrożone mimo groźby strajku - zapewniała w Radiu eM wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek. Trwają prace nad rozporządzeniem, które ma w tym pomóc.

Marzena Machałek, wiceminister edukacji narodowej.   Marzena Machałek, wiceminister edukacji narodowej.
Patrycja Kozieł /Foto Gość

Wiceminister Machałek uspokajała na antenie radia eM rodziców i uczniów przygotowujących się do egzaminów końcowych. Potwierdziła, że przygotowywane przez MEN rozporządzenie ma pozwolić na zasiadanie w komisjach egzaminacyjnych nauczycieli spoza szkoły. Miałoby to zapewnić obsadę komisji w placówkach, w których doszłoby do strajku. Jednocześnie M. Machałek stwierdziła, że według danych zebranych przez MEN w większości szkół nie dojdzie do strajku.

Goszcząca w "Rozmowie poranka" Radia eM wiceminister przyznała, że nauczyciele mogą czuć się nieusatysfakcjonowani dotychczasowymi podwyżkami, podkreśliła jednak, że reprezentowany przez nią rząd Prawa i Sprawiedliwości przyznał podwyżki nauczycielom w ciągu 17 miesięcy, podczas gdy poprzedni rząd PO-PSL rozkładał je na 5 lat. Zaznaczyła, że trzeba wspólnie wypracować "mapę drogową" dojścia do oczekiwanych przez środowisko nauczycielskie rozwiązań.

Wizyta wiceminister edukacji wiąże się z udziałem w Regionalnym Kongresie Zawodowym, który odbył się 26 marca w Katowicach. To 11. miasto spośród 16, w których odbywają się takie kongresy jako forma wypracowania nowej formuły szkolnictwa zawodowego, tak by było bliżej pracodawców. Jak powiedziała M. Machałek. przygotowywana jest ustawa na nowo regulująca tę dziedzinę edukacji. Wyraziła przy tym przekonanie, że na Śląsku i bez tej ustawy taka współpraca przedsiębiorców ze szkołami dobrze się rozwija.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Sylwester Strzałkowski