Nowy numer 12/2019 Archiwum

Stres niszczy pamięć

Życie w biegu wywołuje mniejszy lub większy stres, który ma negatywny wpływ na zdrowie. Gdy jest intensywny i trwa zbyt długo, może powodować zaburzenia pamięci.

Z badań naukowców m.in. z Brigham Young University wynika, że najbardziej korzystne jest dla człowieka aktywne, bezstresowe życie. Nie dla wszystkich jednak taki luksus jest możliwy do osiągnięcia. Napięcia spowodowane pracą, trudnościami w codziennym życiu czy relacjami z najbliższymi działają wyniszczająco na nasz organizm. Chociaż ewolucyjnie człowiek jest przystosowany do sytuacji stresujących, to jednak nie do końca potrafi sobie z nimi radzić. Dzisiejszy styl życia i ogrom codziennie przyswajanych informacji mają wpływ na funkcjonowanie naszego mózgu. Głównie negatywne, wywołujące lęk wiadomości kreujemy i przyswajamy sami na własne życzenie. One nas bardziej poruszają. Chętnie oglądamy czy czytamy newsy dotyczące tragedii, katastrof i wojen. A ciągłe poczucie lęku, stresu czy napięcia źle wpływa na obszary w mózgu związane z pamięcią.

Hipokamp nie lubi stresu

Dostępne jest 13% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL