GN 19/2022 Archiwum

IMGW: Ostrzeżenia przed silnym wiatrem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w poniedziałek rano wydał ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w woj. śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim i mazowieckim.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem, osiągającym w porywach do 115 km/h obowiązują w większości woj. śląskiego, woj. małopolskim, woj. podkarpackim i południowych powiatach woj. świętokrzyskiego.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, osiągającym w porywach do 85 km/h obowiązują dla woj. lubelskiego, oraz powiatów siedleckiego i łosickiego woj. mazowieckiego.

Według IMGW ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Wydanie ostrzeżeń pierwszego stopnia, najniższego w trzystopniowej skali, oznacza, że przewidywane warunki sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i sytuacji pogodowej.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze