Nowy numer 23/2020 Archiwum

"Przejaw chorej cywilizacji"

Kard. Sarah, prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego, odniósł się do serii ataków na kościoły we Francji.

W dwóch wypadkach w Dijon i w Nîmes sprofanowano Najświętszy Sakrament. W sobotę wieczorem arcybiskup Dijon przewodniczył liturgii wynagradzającej, po tym jak rano w tamtejszym kościele Matki Bożej znaleziono rozsypane na ziemi komunikanty.

W Lavaur we wtorek podłożono ogień pod odrestaurowaną ostatnio katedrę św. Alana. Dzięki szybkiej reakcji kościelnego pożar udało się ugasić. Ogień uszkodził jeden z bocznych ołtarzy i żłóbek. Natomiast kościół św. Mikołaja w Houilles aż trzy razy w ciągu 10 dni stał się celem wandali.

Odnosząc się do kolejnych przypadków antychrześcijańskiej przemocy, kard. Robert Sarah zaznaczył, że akty profanacji i wandalizmu w kościołach zasługują na stanowcze potępienie. Są one smutnym przejawem chorej cywilizacji, która daje się wciągnąć w sieć zła. Biskupi, kapłani i świeccy muszą zachować siłę i odwagę – dodaje prefekt watykańskiej kongregacji.

« 1 »
 • JERUSALEM POST
  12.02.2019 08:31
  Zgaduj zgadula: kto dokonał tej profanacji (religia, pochodzenie, grupa społeczna)? Francuzi to upadły naród. Od tzw. rewolucji francuskiej, co to miała francuzom stworzyć raj na ziemi, staczają się w otchłań. Co zaczęli jakobini dokończą lewaki i muslimy.
 • AWIK
  12.02.2019 10:40
  No jak to - przecież Francja to ideał tolerancji. To jak to z tym jest? Tolerancja wybiórcza?
 • mee...
  12.02.2019 11:16
  Sami doprowadzili do takich sytuacji i ciagle doprowadzaja...a nastepnie ubolewaja. Tak sie dzieje gdy nie roznia sie dobra i zla...gdy glosi sie, ze wszyscy jestesmy bracmi, co przeczy Slowu, bo pomija plemie weza, o ktorym mowi Chrystus.
 • mee...
  12.02.2019 12:45
  ...nie tylko zatem zrownali dobro ze zlem, ale gdyby mogli, to zeszli by w podziemia ziemi, do strasznych miejsce w ktorych do sadu ostatecznego przetrzymywani sa ci co sprzeniewierzyli sie Bogu w niebie i tam glosili braterstwo i rownosc, a oznaki tego mamy gdy uzalaja sie na judaszem, ktory Syna zdradzil...wieszczac jaki to Bog jest niesprawiedliwy. Kto zatem za nimi stoi nie trudno zgadnac, a cala reszta nieswiadoma daje im wiare i za nimi idzie - slepi i glusi. Tak zly oto dziala na serce...bo tak jak i dobro tak i zlo ma dostep do naszego serca, serce czyni czule na zlo, zlo serce jest w stanie zakceptowac, serce jest w stanie w zla obronie - tak sie wlasnie na swiecie dzieje. uciekajcie zatem przed sercem - kirujcie sie mysla, a jak Bog da, to polse swego Ducha, ktory dziala niespodziewanie...dotykalny nie dlonia, widzialny nie okem - pelen jasnosci i madrosci, potwierdzenia Slowa i jakze mily, pelen roskoszy dla ciala - przeszywajacy dreszczem zmieszanym z jasnoscia, poznaniem letkkim i jasnym, i pelnym oczywistej prawdy, tak oczywistej, bo duchowej...nie pochodzacej apsolutnie z serca.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama