Nowy numer 42/2019 Archiwum

Agresywne mewy atakują ludzi w Wenecji

Mewy w Wenecji stały się agresywne i coraz częściej atakują dotkliwie ludzi. Przyczyną jest zmiana systemu wywozu śmieci w mieście, w wyniku czego ptaki są głodne.

Władze Wenecji wprowadziły nowe zasady wywozu śmieci polegające na tym, że są one odbierane spod drzwi mieszkańców, sklepów oraz lokali gastronomicznych i nie są już wyrzucane do kontenerów i nie leżą porzucone na ulicy. To te pojemniki były dotąd głównym miejscem żerowania ptactwa, przede wszystkim mew. Teraz pozbawione zostały tego dostępu do pożywienia i z głodu zaczęły atakować ludzi jedzących kanapki lub kawałek pizzy na ulicy.

Dziennik "La Repubblica" podał, że w ostatnim czasie mewy zaatakowały wiele osób chcąc zabrać im jedzenie. Do szpitala trafiło dwoje turystów z większymi obrażeniami. Poszkodowana jest między innymi kobieta, która jadła owoc. Mewa zraniła ją w usta.

Jak się zauważa, przyczyną obecnych kłopotów nie jest brud czy brak kontroli nad wywozem śmieci, lecz przeciwnie - czystość i porządek w Wenecji, które wprowadzono właśnie po to, by uporać się z problemem ptaków poszukujących resztek jedzenia w koszach i pojemnikach.

« 1 »

Zobacz także

 • Gość
  09.02.2019 10:28
  Co nam do tego?
  doceń 5
 • Krzysiek
  09.02.2019 12:58
  >>przyczyną obecnych kłopotów<<
  Dokładnie jak w Niemczech w połowie XX wieku - uregulowali rzeki, kanalizacja deszczowa zaczęła działać bez zarzutu - a w konsekwencji po burzach nastąpiły gwałtowne wylewy rzek, które nie były w stanie przepuścić takiej ilości wody.
  I co, wprowadzili regulację prawną, że woda tam gdzie spadnie TAM ma zostać - poskutkowało. Zamiast sprawnego odprowadzania deszczówki kanalizacją, woda zostaje w gruncie.
  W Polsce od dobrych kilku lat MÓWI się o stepowieniu terenów - jakie regulacje prawne zostały w związku z tym wprowadzone?
  doceń 2
 • ania
  10.02.2019 14:42
  Taki miły ptak a taki agresywny
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL