Nowy numer 7/2019 Archiwum

Po pierwsze, nie osądzaj

„Mowa nienawiści” postrzegana jest dzisiaj jako bardzo poważny problem, niosący groźne, wręcz tragiczne skutki. Czy dotyka także szeroko pojęte media katolickie? Co mogą one zrobić, aby pomóc przezwyciężyć szerzącą się plagę?

W latach trzydziestych ubiegłego stulecia łączny nakład czasopism katolickich stanowił niemal 30 procent nakładu wszystkich periodyków wydawanych w Polsce. Dzisiaj o takim udziale katolickiej prasy, radia, telewizji i serwisów internetowych w ogólnym rynku medialnym (zarówno w Polsce, jak i w skali globalnej) trudno nawet marzyć. Nie znaczy to jednak, że katolickie mass media powinny uznać swoją marginalizację i przestać odgrywać istotną rolę na tym bardzo trudnym polu. Mają one do spełnienia niezwykle ważną misję. Istotną szczególnie teraz, gdy w Polsce poważnym i domagającym się szybkiej, skutecznej reakcji problemem społecznym stało się zjawisko nazywane niezbyt precyzyjnie mową nienawiści.

Dostępne jest 8% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji