Nowy numer 7/2019 Archiwum

Wstukaj modlitwę i potwierdź zielonym

Zmów tę litanię, a zobaczysz, co się wydarzy. Uwaga! Podajemy sekret najskuteczniejszej modlitwy.

Jedna z ciotek zaczepiła kiedyś o. Joachima Badeniego: „Słuchaj, jaka modlitwa, której was u dominikanów uczono, jest najskuteczniejsza?”, a gdy zauważyła jego bezradną minę, skwitowała: „Nie wiesz? Nawet tego nie wiesz?”.

„Zmów tę modlitwę, a zobaczysz, co się wydarzy” – przeczytałem na jednym z popularnych katolickich portali. Zmówiłem. Nic się nie wydarzyło. Źle się modliłem? Niewłaściwie zrozumiałem tytuł?

Ta modlitwa czyni cuda

Dostępne jest 5% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • CSOG
    28.01.2019 10:17
    Chcesz więcej?
    Dostępne jest 5% treści. Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23zł . „Zmów tę modlitwę, a zobaczysz, co się wydarzy”. Jakie to podobne. Dać 1,23zł żeby się przekonać czy nic może się wydarzyć lub nie wydarzyć? Jakość rewelacji ze wstępniaka jakoś nie zachęca żeby się umysłowo angażować w coś więcej niż rozważenie czy jest sens otwierania okienka dialogowego dla komentujących pod niedokończonym artykułem. I najmądrzej byłoby na tym zakończyć. Niedobory mądrości czasami skłaniają mnie jednak na złą drogę. Po raz kolejny ( i zapewne nieostatni) dziennikarz zasmuca mnie faktem stosowania przez siebie tych samych socjotechnik, które krytykuje. „Uwaga! Podajemy sekret najskuteczniejszej modlitwy.” – Tak brzmi podtytuł nad tekstem artykułu. Co już sugeruje, że o sprawach istotnych, może nawet najistotniejszych, jakimi są nasze rozmowy i relacje z Naszym Bogiem, będzie w formie beletrystycznej. A może co gorsze groteskowej. Nie chcę się o tym przekonywać. I nie wiem czy autor modli się dobrze czy źle. On też tego nie wiec następuje swojego rodzaju pat. Żeby przerwać impas ośmielę się zaryzykować tezę, że każda modlitewna prośba nie zakończona słowami: „Bądź Twoja, a nie moja wola” będzie co najmniej zagrożona ryzykiem niespełnienia życzenia. A ze wstępniaka chciałbym się dowiedzieć, co autor będzie miał mi do powiedzenia w dłuższej do mnie wypowiedzi. Taki haczyk: -Chcesz to ci coś powiem. – A co? – Zapłać, to ci powiem co chcę ci powiedzieć. Słabe to jest. To ja już wolę zmówić litanię, bez żadnego życzenia.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji