Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Ujawniono markę papamobile przygotowanego na ŚDM

Podczas wizyty apostolskiej w Panamie papież Franciszek będzie korzystał z papamobile, którym będzie specjalnie przygotowany model samochodu Ford Ranger XLT, wyprodukowany w Panamie. Jak podkreśla prezes Distribuidora David Ford - Jorge Batinovich - po raz pierwszy papieskie auto zostało w 100 proc. wykonane w Panamie i przez Panamczyków.

Papamobile, którego papież Franciszek będzie używał podczas swojej wizyty w Panamie z okazji 34. Światowych Dni Młodzieży, to Ford Ranger XLT, wyprodukowany i wyposażony w Panamie. Posiada dwuosobową kabinę z automatyczną skrzynią biegów, ruchome schodki, obrotowy fotel o zasięgu 360 st., a także ułatwienia poprawiające komfort jazdy i komunikację Ojca Świętego z kierowcą.

Jak podkreśla prezes Distribuidora David Ford - Jorge Batinovich - możliwość przygotowania papieskiego auta, to zaszczyt dla jego rodzinnej firmy i możliwość zapisania się w historii kraju i Kościoła. Przy projektowaniu i wyposażaniu auta współpracowała grupa młodych ludzi: m.in. projektantów, inżynierów i techników.

"To było wyjątkowe doświadczenie i wielki zaszcyt. A fakt, że jesteśmy młodzi i, że robimy to dla ŚDM pokazuje, że młodzi ludzie sa zdolni do robienia wielkich rzeczy" - podsumowuje Ana Victoria Taboada, która kierowała pracami młodych specjalistów.

Papież Franciszek odwiedzi Panamę w dn. 23-28 stycznia br. z okazji 34. Światowych Dni Młodzieży. Będzie to druga wizyta papieska w historii kraju, po pielgrzymce Jana Pawła II w 1983 r.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL